Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chełm. 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej (ZDJĘCIA)

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek, 3 września w Chełmie odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości przebiegały podobnie jak w latach ubiegłych. Po mszy świętej w Bazylice, poszczególne delegacje złożyły wieńce w trzech punktach na terenie miasta - przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej, przy tablicy Cmentarza Wojennego, ul. J. Młodowskiej, a także przy Pomniku Armii Krajowej.

Pełna treść wiadomości na: chelm.naszemiasto.pl/artykul/chelm-79-rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-zdjecia,4786741,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola