Belka
Czwartek, 26 Listopada 2020   imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Do Rzeczy”: Patryk Jaki pokonał Hannę Gronkiewicz-Waltz. Czy zostanie prezydentem Warszawy?

Data publikacji: 2017-10-16, Data modyfikacji: 2017-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 
„Do Rzeczy”: Patryk Jaki pokonał Hannę Gronkiewicz-Waltz. Czy zostanie prezydentem Warszawy?

– Kończymy z patologią III RP – mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

– Badania m.in. rozpoznawalności przeprowadzane przez PiS w stolicy zdecydują, kogo ta partia wystawi jako kandydata na prezydenta Warszawy: Stanisława Karczewskiego czy Patryka Jakiego. O tym ostatnim mówi się jako o czarnym koniu w wyścigu o partyjną nominację – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Człowiek, który pokonał Hankę”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Jeśli każda reforma będzie wymagać wielomiesięcznych targów w obozie władzy, to w tę polityczną lukę kiedyś z sukcesem wkroczy opozycja – zauważa Piotr Semka w artykule „Emocje na  wodzy”.

– Petru powinien zjeść swój dyplom – mówi Janusz Śniadek, poseł PiS w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Jeśli PiS nie zmarginalizuje swojego „świrowiska”, to zostanie zepchnięty na równię pochyłą prowadzącą do upadku – przestrzega Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „PiS i jego świrowisko”.

 W karierze politycznej trudno uniknąć przezwisk nadawanych zarówno przez wyborców, jak i kolegów z sejmowych ław. Gorzej, jak niechciana ksywa przykleja się na dekady – pisze Agnieszka Niewińska w artykule „Pozbyć się Adriana”.

– Nasze roszczenia wobec Niemców muszą być rozpatrywane jako reparacje, odszkodowania i przypadki szczególne np. dla takich miast jak Wieluń i Warszawa – przekonuje profesor Instytutu Studiów Politycznych PAN Krzysztof Jasiewicz w tekście „Gott mit  uns”.

– Niepohamowana poprawność polityczna sprawiła, że w USA przybywa zwolenników obalania pomników i lekceważenia hymnu. Byle nie urazić uczuć czarnoskórych oraz Indian – przekonuje Jacek Przybylski w artykule „Nowa historia Ameryki”.

– Europejskie kraje chcą reintegrować obywateli, którzy zostali mordercami w szeregach islamistów. I tylko niektóre po cichu ich likwidują – ostrzega Witold Repetowicz w tekście „Witaj, terrorystko!”

– Potrafimy strzelać gole najlepszym – mówi Kamil Grosicki, piłkarz reprezentacji Polski, w rozmowie z Łukaszem Majchrzykiem.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również malarskie śledztwo Łysiaka, Piotr Gociek o filmie „Blade Runner 2049”, a także 20-stronicowy dodatek specjalny „Jak esbecy mordowali księży”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku16 października 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej

PMPG POLSKIE MEDIA S.A., Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola