Belka
Poniedziałek, 27 Maja 2019   imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MŚ nt. terminu posiedzenia TSUE ws. Puszczy Białowieskiej

Data publikacji: 2017-08-26, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
MŚ nt. terminu posiedzenia TSUE ws. Puszczy Białowieskiej

- MŚ informuje:

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) poinformował Rząd Rzeczypospolitej Polskiej o zaplanowanym na dzień 11 września 2017 r. terminie posiedzenia w sprawie wysłuchania stron w przedmiocie środków tymczasowych w sprawie C-441/17 R Komisja Europejska przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej dotyczącej Puszczy Białowieskiej.

W związku z zaplanowanym na dzień 11 września 2017 r. udziałem ministra środowiska prof. Jana Szyszko w odbywającej się w Chińskiej Republice Ludowej 13. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. zwalczania pustynnienia, a także mając na uwadze pilność i istotność sprawy Rząd RP złożył wniosek o zmianę terminu. Rząd RP zaproponował m.in. termin 4 i 5 września, co świadczy o tym, że traktuje sprawę priorytetowo.

Niestety, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie uwzględnił wniosku Rządu RP.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: MŚ
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola