Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody święta niepodległości w Chełmie ponad podziałami [zdjęcia]

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Przemarsz kolumny służb mundurowych do Bazyliki Narodzenia NMP, msza święta w intencji Ojczyzny, odsłonięcie pomnika Kazimierza Czernickiego, chełmskiego wydawcy, publicysty i działacza okresu międzywojennego wojskowej i oficjalna uroczystość z Apelem Pamięci, salwą honorową i defiladą. Chełmianie godnie i ponad podziałami uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Pełna treść wiadomości na: dziennikwschodni.pl/chelm/n,1000231020,obchody-swieta-niepodleglosci-w-chelmie-ponad-podzialami.html
dziennikwschodni.pl, Źródło artykułu: dziennikwschodni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola