Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chełm - Tajemnice Średniowiecznej Metropolii

 
Dokument o pracach archeologicznych na Wysokiej Górce. Z trwającej blisko 20 minut produkcji dowiemy się o szczegółach dotyczących niezwykłej budowli i założenia pałacowego, które przed blisko 800 laty powstało w Chełmie. Poznamy początki budowy, etapy rozwoju oraz zobaczymy najcenniejsze znaleziska. Dowiemy się, dlaczego historycy Chełm z tamtego czasu określają mianem metropolii. Przewodnikami po jej tajemnicach będą archeolodzy i naukowcy badający ślady średniowiecznego miasta. Produkcja: Urząd Miasta Chełm (2011-2012) Odwiedź naszą stronę: chelm.pl Znajdź nas na facebooku: facebook.com/chelmpl Subskrybuj nasz kanał na youtube: youtube.com/chelmpl

 


chelmpl
 
Data pliku video: 2012-08-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola