Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Prezesi porzucają stołki w spółkach miejskich....

Data dodania: 2018-12-14
Jakub Banaszek, nowo wybrany prezydent Chełma, jak dotąd nie zwolnił jeszcze żadnego z dyrektorów wydziałów. Rozstał się jedynie z dotychczasową skarbnik i wiceprezydentem Józefe... więcej »
 
 

Nad jezioro na Ukrainę. Szukają inwestorów z Polski

Data dodania: 2018-12-13
O rozbudowie przejść granicznych i współpracy gospodarczej rozmawiali wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Stro... więcej »
 
 

Chełm: Sylwester miejski 2018. Będzie Kombi i...

Data dodania: 2018-12-13
Najpierw tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, następnie Wigilia Wszystkich Chełmian i w końcu – po siedmiu latach przerwy – wspólny sylwester pod chmurką. To propozycje dla mieszk... więcej »
 
 

Udaremnili największy przemyt papierosów w tym roku

Data dodania: 2018-12-13
Ponad 1,5 miliona złotych warta była kontrabanda, którą skonfiskowała straż graniczna i celnicy na kolejowym przejściu granicznym w Terespolu. To największy w tym roku przemyt papie... więcej »
 
 

Chełm: Wytworzą prąd i przy okazji ciepło....

Data dodania: 2018-12-13
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie postawiło na wspólne wytwarzanie energii elektrycznej wraz ciepłem. więcej »
 
 

Grupa paserów akcyzowych rozbita. Kilkanaście...

Data dodania: 2018-12-13
Prawie 2 miliony złotych stracił Skarb Państwa przez działalność grupy paserów. Jej członkowie przeprowadzali transakcję i unikali odprowadzania od nich podatków. W związku ze sp... więcej »
 
 

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Na...

Data dodania: 2018-12-13
W najbliższych godzinach na drogach w woj. lubelskim może zrobić się bardzo ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał w tej sprawie ostrzeżenie. więcej »
 
 

Chełm. Wernisaż malarstwa Stanisława Koguciuka...

Data dodania: 2018-12-13
W Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbył się wernisaż malarstwa Stanisława Koguciuka. W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczył. m.in. dyrekto... więcej »
 
 

Chełm. Uroczystości upamiętniające ogłoszenie...

Data dodania: 2018-12-13
Rozpoczęły się główne uroczystości związane z rocznicą ogłoszenia stanu wojennego. Patronat nad wydarzeniami objęła wicemarszałek Beata Mazurek. więcej »
 
 

Chełm. PKS likwiduje kolejne połączenia regionalne

Data dodania: 2018-12-13
Kolejne autobusy kursujące po regionalnych trasach znikają z dróg. Ogólnokrajowa tendencja dotknęła również połączeń, za które odpowiada che ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 750
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola