Belka
Czwartek, 26 Listopada 2020   imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
20 ton żywności od Tesco dla potrzebujących

20 ton żywności od Tesco dla potrzebujących

Data dodania: 2020-04-07
Chcąc wesprzeć organizacje, które pomagają osobom najbardziej potrzebującym, Tesco przekaże Bankom Żywności oraz Caritas Polska dodatkową żywność, która już w najbliższych dniach trafi do osób znajdujących się w trudnej sytuacji. więcej »
 
Terapeutyczny efekt wiosennych porządków – nie takie sprzątanie straszne, jeśli robi się je z głową!

Terapeutyczny efekt wiosennych porządków – nie...

Data dodania: 2020-03-27
Nie każdy lubi sprzątać, ale wiosenne porządki to coś więcej niż tylko odświeżanie przestrzeni. Pomagają „oczyścić” głowę i symbolicznie pożegnać się z męczącą zimą, przygotowując na to, co „nowe” i „świeże”. Terapeutyczny efekt wiosennych porządków z pewnością uda nam się osiągnąć, jeśli zabierzemy się do nich w przemyślany sposób.  więcej »
 
WIRTUALNE Drzwi Otwarte PWSZ w Chełmie

WIRTUALNE Drzwi Otwarte PWSZ w Chełmie

Data dodania: 2020-03-24
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zaprasza na WIRTUALNE Drzwi Otwarte Uczelni. W tym roku spotkanie z kandydatami na studentów odbędzie się w innej formule. To PWSZ w Chemie zagości w domach osób, które zastanawiają się, jaką uczelnię wybrać. Wystarczy wziąć udział w wydarzeniu na Facebooku i 27 marca (piątek) wygodnie usiąść przed ekranem komputera lub smartfona.  więcej »
 
 

Chełm. Uczniowie ZSEiT nakręcili film o...

Data dodania: 2019-07-09
W konkursie udział wzięło 150 szkół zawodowych z całej Polski. Zwycięski zespół z Chełma otrzyma m.in. zaproszenie na dwutygodniowy płatny staż w au... więcej »
 
 

Ukraińskie pszczoły zatrzymane na granicy

Data dodania: 2019-07-08
15 pudełeczek z pszczołami znaleźli w bagażu podróżnego funkcjonariusze KAS z przejścia kolejowego w Dorohusku więcej »
 
 

Pościg za przemytnikiem. Miał kontrabandę wartą...

Data dodania: 2019-07-08
18 tys. paczek papierosów przewoził przemytnik zatrzymany po pościgu w okolicach Woli Uhruskiej. więcej »
 
 

Chełm Drop Festiwal Hip-Hop w najbliższy weekend w...

Data dodania: 2019-07-08
W amfiteatrze w Kumowej Dolinie szykuje się pierwszy festiwal Hip-Hopu połączony ze zlotem Food Trucków. Gwiazdą festiwalu będzie Sokół. więcej »
 
 

Włodawa okiem studentów Politechniki Lubelskiej

Data dodania: 2019-07-08
Studenci z Politechniki Lubelskiej przygotowali dla Włodawy koncepcje zagospodarowania trzech obszarów na terenie miasta. Młodzi ludzie tworzą projekty na swojej uczelni w ramach zaję&#... więcej »
 
 

Wola Uhruska. Wiózł kartony z papierosami,...

Data dodania: 2019-07-08
Kierowca audi wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym, jak próbował odwieźć od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę. W jego pojeździe były pap... więcej »
 
 

PWSZ w Chełmie. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe...

Data dodania: 2019-07-08
Chełmska uczelnia była organizatorem 38. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika. W zawodach wzięło udział 15 załóg z całej Polski. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 850
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola