Belka
Środa, 24 Lipca 2019   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nad Chełm

 
Niedziela, 15 kwietnia 2018, cieplutko, lekki wiaterek, czyli to, co paralotniarze lubią najbardziej. Zdecydowaliśmy się na wyjazd w okolice Chełma, na znakomicie zarządzane i utrzymane lotnisko w Depułtyczach Królewskich. Stamtąd ruszyliśmy nad historyczny Chełm. Naszym oczom ukazało się malowniczo położone miasto z okazałą Bazyliką na pokaźnym wzniesieniu oraz słynna Cementownia z ponad 200-hektarową kopalnią kredy. To niesamowite doświadczenie zobaczyć przemieszanie historii z poważnym przemysłem. Kierujemy podziękowania dla Ernesta - miejscowego producenta napędów i uprzęży paralotniowych, który pomógł nam zorganizować to wyjazdowe przedsięwzięcie i udostępnił swój sprzęt do przetestowania. Do tej filmowej relacji z tego wyjazdu wmontowałem swoją muzykę. Krzysztof Nowak, Paralotniarstwo Zamość.

 


OrchPRiTV
 
Data pliku video: 2018-04-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola