Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2019   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odtworzą wjazd Piłsudskiego do Chełma. Zapraszają mieszkańców: Przyjdźcie w strojach z epoki

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Wyjątkowym punktem programu obchodów 100-lecie odzyskania niepodległości będzie odtworzenie wjazdu Józefa Piłsudskiego do Chełma. Zadania podjęło się Chełmskie Stowarzyszenie Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej przy współpracy z Urzędem Miasta. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach w przebraniach z epoki okresu międzywojennego.

Pełna treść wiadomości na: chelm.naszemiasto.pl/artykul/odtworza-wjazd-pilsudskiego-do-chelma-zapraszaja,4873952,art,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola