Belka
Środa, 24 Lipca 2019   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stalag 319 part 3 -- Chełm -- Polska -- film, fabularyzowany dokument -- pełna wersja

 
Koprodukcja telewizyjna Urzędu Miasta Chełm i Oddziału Regionalnego TVP w Lublinie. Film opisujący losy jednego z największych i najokrutniejszych hitlerowskich obozów jenieckich na terenie dzisiejszej Polski, który w latach 1941-1944 funkcjonował na terenie Chełma. Według szacunkowych danych, przez stalag przeszło ponad 200 tysięcy jeńców, z czego połowa nie przeżyła pobytu w obozie. Film zrealizowany w połowie stycznia 2010 r. Prapremiera odbyła się 6 marca w Kinie Kultura w Chełmie. Emisja filmu również w stacjach TVP.

 


chelmpl
 
Data pliku video: 2010-06-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

 

Powiat chełmski - powiat wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w mieście Chełm. W jego skład wchodzą gminy: Rejowiec Fabrycznny, Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź. Zajmuje obszar 1885,84 km². Region ma charakter głównie rolniczy - ziemie uprawne zajmują 92 809 ha. Na terenie powiatu funkcjonują 2 parki krajobrazowe i 3 obszary chronionego krajobrazu.

Przez powiat chełmski przebiega szlak tranzytowy łączący Warszawę z Kijowem. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy daje dogodne warunki do nawiązywania kontaktów z partnerami gospodarczymi Ukrainy i pozostałych krajów wschodnich.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola